x

Dijital Pazarlama ve İletişim Stratejileri

Dijital Pazarlama ile İlgili Bileşenler

Dijital Pazarlama ve İletişim Stratejileri

Dijital Pazarlama ile İlgili Bileşenler

Şimdi üçgenimizde yer alan kavramları ele alalım. Stratejik yönetim nedir, itibar yönetimi nedir, medya yönetimi nedir, reklam nedir bu kavramları öğrenirseniz üçgeni daha net şekilde algılayabilirsiniz.

Stratejik Yönetim, yalnızca pazarlamacılara bırakılmayacak kadar önemli bir husustur ve üst yönetim ile pazarlama ekibinin ortak bir çıktısıdır. Firmanın belirleyeceği ortak sestir.

İtibar Yönetimi, dijital ortamda sizinle ilgili ortaya çıkmış her türlü olumlu ve olumsuz içeriğin yönetilmesini kapsamaktadır. İtibar yönetimini etkin bir şekilde yapamayan kurumların sosyal medya hesaplarının büyüklüğünün bir önemi yoktur.

Medya Yönetimi, web siteniz, sosyal medya hesaplarınız ve sizi tüketici ile etkileşime geçirecek mecraları kapsamaktadır. 2015 yılı itibariyle hesap büyüklüğü değil etkileşimi ön plana çıkmıştır.

Reklam Yönetimi, firmanızı ücretli şekilde tanıtmak adına yapılan faaliyetlerdir. Olmazsa olmaz değildir fakat olursa hızlı bir çıkış sağlayabilirsiniz. Reklam yöneticinizin kalifikasyonu reklam maliyetlerinizi doğrudan etkilemektedir.