x

Host&Hostes

Host Ne İş Yapar?

Host&Hostes

Host Ne İş Yapar?

Birebir insanlarla iletişim halinde olan hostlar, firmaların sunduğu hizmetten müşterilerin en yüksek memnuniyetle faydalanmalarına yardımcı olan erkek elemanlardır. Çalıştıkları sektöre ve sundukları hizmete göre farklı isimlerle çağrılan hostlar; seyahat firmaları, organizasyon ve fuarlarda hizmet vermektedir. Otobüs ve uçaklarda hizmet verenler kabin memuru olarak da adlandırılır. Yolcuların rahatından ve memnuniyetinden sorumlu olur, ihtiyaçlarını giderir ve sorunlarına anında çözüm üretir. Acil durumlarda yolcu güvenliği için gerekli yönlendirmeleri yapma, görev tanımları içinde yer alır. Organizasyon ve fuarlarda görevlendirilmek üzere host ilanları da bulunur. Müşterilerle birebir ilgilenme, onlara eşlik etme, belirli bir konu hakkında onları bilgilendirme, ikramda bulunma ve belirlenen programın işlemesine destek olma gibi görevleri yerine getirirler. 

Host iş ilanları için aranan nitelikler içerisinde güler yüzlü olma, kriz anını iyi yönetebilme, insan ilişkilerinde iyi olma, dış görünüşüne özen gösterme, düzgün bir diksiyona sahip olma ve ağırlama becerisi yer alır. Çalışacakları sektör ve pozisyonlarına göre esnek çalışma saatlerine uyum sağlamaları ve seyahat engellerinin olmaması önemlidir.

Host olarak çalışmak için gerekli özellikleri taşıdığınızı düşünüyorsanız host ilan çeşitlerine göz atabilir, hemen başvurarak yeni bir işe sahip olabilirsiniz.